Dlaczego tak ważne jest, aby sprawnie odbierać i nadawać paczki u kuriera?

Jeśli działasz w branży e-commerce i prowadzisz swój sklep internetowy, to z pewnością starasz się zyskiwać zadowolonych, lojalnych konsumentów. Aby tego dokonać, podejmujesz rozmaite działania: nie tylko z zakresu obsługi klienta, ale także marketingu i promocji. Jednocześnie musimy pamiętać, że są sytuacje kiedy kupujący muszą odłożyć w czasie przyjemność zakupów. Jednak kiedy już zdecydują się na zakup, chcą otrzymywać przesyłki szybko i sprawnie oraz mieć możliwość wygodnego zwrotu przesyłek do Paczkomatu. Dlatego odpowiednie nadawanie przesyłek do odbiorcy będzie miało duże znaczenie w rozwoju biznesu e-commerce. To jeden z istotnych elementów wpływających na satysfakcję klientów i postrzeganie marki. W przypadku, gdy sami kupujemy online i wybieramy dostawę do Paczkomatu, musimy pamiętać, że przesyłka czeka na nas 48 godzin. Warto zatem nie zwlekać i niezwłocznie odebrać przesyłki w wolnej chwili. Co jeszcze warto wiedzieć?

Błyskawiczne przesyłki kurierskie – tego oczekują współcześni odbiorcy

Często prowadząc sprzedaż online, zastanawiamy się, jak uatrakcyjnić ofertę i przygotować kuszące promocje. Staramy się wciąż docierać do nowych odbiorców i budować rozpoznawalność naszego sklepu. Oczywiście są to bardzo ważne i niezbędne działania, ale sukces w branży e-commerce zazwyczaj tkwi w szczegółach, które łatwo przeoczyć. Jak się okazuje, dla większości robiących zakupy w sieci, liczy się szybkość doręczenia zamówienia. Jest to czynnik, który sprawia, że klient decyduje się na kolejne odwiedziny danej witryny lub udaje się do konkurencji. Negatywne doświadczenia związane z wysyłką towarów mogą więc znacząco wpłynąć na spadek sprzedaży. Odbiorcy mają wymagania względem nadawcy przesyłki. Nieraz zdarza się, że kupujący jest w stanie zapłacić więcej za produkty, jeśli warunki przesyłki spełniają jego oczekiwania. Coraz większą popularność zyskuje przesyłka tego samego dnia rozwiązująca problem współczesnych konsumentów — otrzymują w ten sposób swoje zamówienie najszybciej jak to możliwe. Firmy kurierskie starają się sprostać rosnącym wymaganiom odbiorców. Obecnie wysyłka zajmuje przeważnie dwa dni robocze, choć częściej jest to tylko jedna doba. Pamiętaj jednak, żeby maksymalnie usprawnić proces przygotowywania zamówień do wysyłki. Nawet znaczny pośpiech firm kurierskich na nic się nie zda, jeśli samo przygotowanie paczki w Twoim sklepie zajmuje bardzo dużo czasu i opóźnia wysyłkę. Postaraj się nadać paczkę jeszcze tego samego dnia, w którym wpłynęło zamówienie. W takiej sytuacji zadowolenie Twoich klientów z całą pewnością znacząco wzrośnie, co w dłuższej perspektywie przełoży się na wzrost sprzedaży. Pamiętaj, aby zawsze zagłębiać się w potrzeby odbiorcy!

Jak nadać przesyłkę? Przedstawiamy sprawdzone metody dostawy zamówienia

Chcesz wygodnie, tanio i w wybranej przez Ciebie chwili wysłać paczkę? Nie możesz czekać na kuriera w domu? Mamy dla Ciebie idealny sposób! Po prostu skorzystaj z dowolnego Paczkomatu znajdującego się w najbliższej okolicy. Samoobsługowe urządzenia InPost są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że nadasz paczki, kiedy tylko Ci pasuje — bez stania w uciążliwych kolejkach i konieczności trzymania się ściśle określonych godzin otwarcia. Ponadto, jeśli zainstalujesz na swoim smartfonie nowoczesną aplikację InPost Mobile, nadasz przesyłki bez konieczności drukowania etykiety i pisania czegokolwiek na opakowaniu. Wystarczy, że:

  • w aplikacji wybierzesz środkową ikonę ze strzałką „Nadaj”;
  • zaznaczysz formę wysyłki i uzupełnisz niezbędne do realizacji usługi dane odbiorcy oraz nadawcy;
  • opłacisz nadanie za pomocą wygodnych metod płatności (po dokonaniu płatności pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR);
  • wybierzesz się do dowolnego Paczkomatu i zeskanujesz kod QR lub na ekranie urządzenia naciśniesz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. To wszystko!

Nie masz ochoty tym razem korzystać z Paczkomatów lub po prostu wolisz zamówić kuriera? Żaden problem! To w dalszym ciągu jedna z wygodniejszych metod nadawania przesyłki, dzięki której zrobisz to bez wychodzenia z domu. Kiedy już przygotujesz paczkę do wysłania, zaloguj się (lub załóż bezpłatne konto) w systemie Manager Paczek i wybierz opcję nadania za pośrednictwem kuriera. Pobierz wygenerowaną etykietę, wydrukuj ją i naklej na górnej powierzchni kartonu. Możesz też od razu zapłacić za usługę. Ważna informacja: jeśli chcesz zamówić kuriera bez dodatkowych kosztów za odbiór, nadaj jednorazowo 5 lub więcej przesyłek. Spodziewaj się odbioru, oczekując na doręczyciela.

Jak odebrać paczkę od kuriera?

Kupowanie przez Internet weszło nam w nawyk. Coraz więcej towarów zamawiamy w sieci — bez zbędnego wychodzenia z domu, co w czasach pandemii jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Kiedy kurier zapuka do naszych drzwi, wystarczy, że podpiszemy potwierdzenie (nie w każdym przypadku jest wymagane) i pracownik firmy kurierskiej wyda nam paczkę. Jeśli wybraliśmy przesyłkę za pobraniem, musimy też zapłacić za usługę. Lepiej przygotować sobie wcześniej gotówkę w odliczonej kwocie, co znacząco ułatwi odbiór paczki — chyba że wolimy zapłacić kartą płatniczą. Jeśli chcemy mieć pewność, że towar przyjechał do nas w idealnym i nienaruszonym stanie, warto odebrać przesyłkę i po opłaceniu od razu ją otworzyć — jeszcze w obecności kuriera. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko jest w porządku. Gdyby jednak okazało się, że zawartość paczki została naruszona podczas transportu, od razu spiszemy protokół szkody.

Usługi doręczenia zamówienia do Paczkomatu – odbierz szybko przesyłkę i zwolnij skrytkę

Kurier zazwyczaj nie narzeka na niedobór obowiązków. Klientów zamawiających online przybywa z miesiąca na miesiąc. A do tego coraz więcej osób decyduje się też na przesyłkę do wybranego Paczkomatu. Oczywiście jako sprawdzona firma kurierska staramy się oferować usługi na najwyższym poziomie, wciąż budując nowe maszyny do nadawania i odbioru przesyłek. Jednak każdy odbiorca paczki musi wiedzieć, że miejsce w danym Paczkomacie jest ograniczone. Jeśli nie odbieramy swojej przesyłki szybko i sprawnie, to kurier nie może zostawić kolejnych zamówień. Warto zatem nie zwlekać z udaniem się do wybranej maszyny i odebrać swoje zamówienie jeszcze tego samego dnia, zwalniając skrytki. Wtedy sprawiamy, że jest więcej miejsca i być może nie trafi nam się nigdy sytuacji, iż musimy czekać dłużej bo Paczkomat jest zapełniony.