Czas na odbiór paczki z Paczkomatu i sposób na jego przedłużenie

Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, czym są i jak działają Paczkomaty InPost! Obecnie to właśnie one stanowią najszybszy sposób na nadanie paczki, jak również są najchętniej wybieraną metodą dostawy w przypadku zakupów w sklepach internetowych. Wszystko za sprawą wygodnej możliwości, pozwalającej na całodobowy odbiór przesyłki z wybranego miejsca! Czasami jednak niespodziewane sytuacje mogą sprawić, że odbiorca nie zdąży odebrać paczki z Paczkomatu w wyznaczonym terminie. Co może zrobić w takiej sytuacji? Spieszymy z odpowiedzią!

Ile wynosi czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu?

Paczkomaty InPost cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu klientów, którzy potrzebują skorzystać z usług kurierskich. Dlatego też, chcąc obsłużyć jak największą ilość osób, nie możemy pozwolić sobie na przetrzymywanie paczek w skrytkach przez zbyt długi czas. Sami staramy się odbierać jak najszybciej nadawane w Paczkomacie przesyłki (często tego samego dnia), aby jeszcze więcej odbiorców mogło cieszyć się ze swojego zakupy w błyskawicznym tempie! Ile zatem wynosi czas odbioru paczki przez odbiorcę? W przypadku punktów InPost czas odbioru paczki wynosi regulaminowo 48 godzin od chwili otrzymania powiadomienia, o tym, że kurier umieścił paczkę w Paczkomacie. Pamiętajmy również o tym, że możliwość odbioru paczki z Paczkomatu nie jest niczym ograniczona. Co to znaczy? Otóż Paczkomaty InPost działają przez całą dobę, dlatego też klienci mogą udać się po swoją przesyłkę w dogodnym momencie (wcześnie rano czy też w nocy).

Co się stanie, gdy odbiorca nie odbierze paczki z Paczkomatu?

Czas odbioru paczki odmierzany jest dokładnie od tej godziny, w jakiej została ona umieszczona w skrytce. Od tej chwili każdy klient ma więc równo 2 doby (48 godzin), aby się po nią udać. Czasami zdarza się jednak tak, że nagłe zdarzenia uniemożliwiają odbiór przesyłki (ponieważ została wysłana szybciej niż było to planowane lub wypadł nam nagły wyjazd). Niestety, paczka nie może wiecznie oczekiwać w Paczkomacie! Co więc dzieje się w takiej sytuacji? Po przekroczeniu terminu odbioru nieodebrana paczka zostaje odesłana do oddziału InPost, skąd wraca do nadawcy. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie w żaden sposób nie jest korzystne, bowiem rodzi nie tylko problemy dla obu stron, ale też nakłada na niedoszłego odbiorcę dodatkowe opłaty, związane z transportem. Stąd też zapewne wielu klientów w tym miejscu zadaje sobie pytanie, czy nie istnieje możliwość prostszego rozwiązania tej kwestii. Faktycznie, istnieje! I chętnie Wam ją przedstawimy!

Czy można przedłużyć odbiór paczki w Paczkomacie?

Nie każda nieodebrana w terminie przesyłka musi od razu wędrować z powrotem do nadawcy! Jeżeli w trakcie pobytu paczki w Paczkomacie niespodziewanie wydarzyło się coś, co uniemożliwia Ci jej odbiór w wyznaczonym terminie, nie musisz martwić się konsekwencjami! Istnieje bowiem możliwość przedłużenia czasu odbioru przesyłki z Paczkomatu! Można to zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej InPost Mobile. Przyjrzyjmy się dokładnej tej wyjątkowej opcji!

Przedłużenie czasu odbioru paczki – co daje ta usługa?

Paczkomat InPost to niezwykle intuicyjna maszyna, która ma służyć przede wszystkim klientom! Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak w obecnych czasach łatwo zagubić się w natłoku codziennych spraw. Każdemu więc, kto zapomni lub spóźni się z odbiorem przesyłki, oferujemy wydłużenie czasu jej pobytu w Paczkomacie przez kolejną dobę, czyli dokładnie 24 godziny. Usługa ta jest jednak płatna i kosztuje 7,99 zł. Z możliwości przedłużenia czasu odbioru paczki można korzystać wielokrotnie – każda doba wiąże się jednak z koniecznością ponownej opłaty usługi. Skoro już wiemy, co można zyskać dzięki tej opcji, sprawdźmy teraz jak przedłużyć termin odbioru paczki w Paczkomacie!

Jak przedłużyć termin odbioru paczki w Paczkomacie?

Korzystanie z Paczkomatów InPost jest banalnie proste! Nie może więc być inaczej w przypadku chęci skorzystania z dodatkowych usług! Każdy klient, który jest zainteresowany przedłużeniem czasu odbioru przesyłki, może wygodnie dokonać tego przy użyciu aplikacji mobilnej InPost Mobile. Jak zrobić to krok po kroku?

  1. Uruchom aplikację InPost Mobile na urządzeniu mobilnym. Nie masz jej zainstalowanej? Koniecznie pobierz apkę ze sklepu mobilnego i ciesz się z nowych możliwości!
  2. Na 12 godzin przed upływem terminu odbioru (lub na 24 godziny w przypadku punktów odbioru InPost z ograniczonymi godzinami otwarcia) w aplikacji w szczegółach przesyłki oraz na liście śledzenia pojawi się żółty przycisk „Przedłuż”. Naciśnij go!
  3. Teraz pozostaje już tylko opłacić usługę, wybierając najkorzystniejszą dla siebie metodę płatności (dostępne opcje to: BLIK, szybkie przelewy DotPay oraz karta płatnicza).
  4. To tyle! Paczka będzie oczekiwać na odbiór z Paczkomatu przez dodatkowe 24 godziny od pierwotnie wyznaczonego terminu! Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz wielokrotnie skorzystać z tej usługi – postępując dokładnie w ten sam sposób!

Czy można przedłużyć czas w Paczkomacie SMS-em?

W początkowej fazie działania funkcji pozwalającej przedłużyć czas odbioru paczki z Paczkomatu oferowaliśmy możliwość jej wykupienia poprzez płatny SMS premium. Obecnie jednak chcielibyśmy podkreślić, że taka opcja nie jest już możliwa! Jedynym miejscem świadczenia usługi wydłużającej czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu jest aplikacja mobilna InPost Mobile, dostępna w sklepach Google Play, AppStore oraz Huawei AppGallery. Jeżeli więc chcesz przedłużyć czas odbioru paczki z Paczkomatu InPost, koniecznie zainstaluj naszą apkę i zobacz jak wiele może Ci zaoferować!

Paczkomat InPost – jedna maszyna, wiele możliwości!

Standardowa oferta usług kurierskich już od dawna musi mierzyć się z konkurencją w postaci niezawodnych Paczkomatów InPost, które towarzyszą klientom zarówno w trakcie codziennego nadawania przesyłek kurierskich, jak i wygodnego odbierania paczek w dowolnym momencie dnia. Wprowadzane przez nas udogodnienia zdecydowanie powiększają przewagę całodobowych maszyn nad tradycyjnymi usługami kurierskimi. Już teraz ostateczny czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu to tylko pojęcie względne! Chcesz poznać więcej możliwości związanych z paczkomatami InPost? Koniecznie pobierz aplikację InPost Mobile i przedłużaj czas pobytu paczki w Paczkomacie, nadawaj wygodnie bez drukowania etykiety, odbieraj paczki bezkontaktowo oraz systematycznie monitoruj trasę swoich paczek! Zamień swoje urządzenie mobilne w prawdziwe centrum zarządzania przesyłkami!