Odbiór kilku paczek przez kuriera – jak to zrobić?

Nadanie przesyłki kurierskiej jeszcze nigdy nie było aż tak proste! Teraz to wyłącznie od klienta zależy, kiedy, co i w jakich ilościach będzie wysyłał za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych usługobiorców, umożliwiamy im wysyłanie paczek bezpośrednio z domu. Dzięki tej opcji mogą oni zamówić kuriera pod wskazany adres i przekazać mu przesyłkę – lub przesyłki! Nasz kurier może odebrać więcej, niż jedną paczkę i bezpiecznie doręczyć ją w ręce odbiorcy. Sprawdź razem z nami, jak szybko załatwić wszelkie formalności!

Jak wysyłać paczki kurierem?

W obecnych czasach, aby nadać paczkę, wystarczy… wygodnie usiąść na kanapie przy filiżance ulubionej herbaty! Już dawno korzystanie z usług standardowego kuriera nie wiąże się z koniecznością dostarczenia przesyłki do punktu nadania w indywidualnym zakresie i przekazania jej w ręce kogoś z obsługi. Wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost jest niezwykle elastyczna, a całość można dostosować do własnego rytmu dnia! Przygotowana przez nadawcę paczka może swobodnie oczekiwać na przyjazd kuriera pod adresem domowym – kiedy będzie gotowa, wystarczy zamówić kuriera, aby ją odebrał! Sprawdźmy teraz, jak to zrobić!

Kurier do domu – jak przygotować swoją przesyłkę?

Zamówić kuriera może każdy! Zanim jednak paczka trafi w ręce dostawcy, skąd rozpocznie pełną przygód drogę do odbiorcy, trzeba ją odpowiednio przygotować. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ nie zawsze to firma kurierska odpowiada za szkody, powstałe w trakcie transportu! Jeżeli uszkodzeniu ulegnie przewożona zawartość, będzie to oznaczać, że klient nieprawidłowo przygotował ją do drogi – czyli że została przez niego niewystarczająco zabezpieczona! Aby uniknąć takiej sytuacji, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Opakowanie i wypełnienie

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim doborze opakowania. Niezależnie od tego, czy przesyłka wędruje na drugi koniec Polski, czy do sąsiedniego miasta, będzie musiała przejść etapy sortowania oraz dostawy między oddziałami. W wielu miejscach będzie więc ona przenoszona, ściskana, a niekiedy i przerzucana. Wytrzymały karton, którego rozmiar jest dopasowany do towaru znajdującego się wewnątrz to podstawa! Warto pamiętać, by nie wysyłać powietrza, bowiem nie tylko dodatkowo naraża to zawartość, ale też jest bardzo nieekologiczne. Wolne przestrzenie opakowania należy wypełnić, używając do tego specjalnych wypełniaczy (np. folii bąbelkowej, skropaku czy papieru).

Oznakowanie pudełka

Przed zamówieniem kuriera nadawca powinien również pamiętać, by dobrze zakleić pudełko. Po to, aby nie otworzyło się w trakcie przewozu. Po tym pozostaje mu już wyłącznie oznakowanie opakowania. Pamiętaj, żeby na paczce znalazły się wyłącznie niezbędne etykiety – w tym list przewozowy – oraz ewentualne naklejki, mające chronić zawartość przed niedelikatnym traktowaniem. Tak przygotowana będzie czekać na przyjazd kuriera! Sprawdźmy zatem, jak go zamówić!

Jak szybko zamówić kuriera do domu?

Zamówienie kuriera InPost do domu to bardzo prosta i wygodna sprawa! Cały proces sprowadza się do kilku bardzo intuicyjnych kroków. Jakich? Co musisz zrobić?

  1. Po pierwsze: odpowiednie przygotowanie przesyłki. Nadawca musi pamiętać, że od sposobu zapakowania zawartości paczki zależy, w jakim stanie dotrze ona do ostatecznego odbiorcy. Nie warto bagatelizować tej kwestii, bowiem ewentualne uszkodzenia mogą sprawić, że firma kurierska nałoży na klienta dodatkowe opłaty!
  2. Po drugie: nadanie przesyłki. W InPoście można swobodnie zamówić kuriera w Managerze Paczek, dostępnym na stronie internetowej przewoźnika. Aby to zrobić, należy odwiedzić witrynę InPost i zalogować się do systemu. Tam z kolei trzeba zadeklarować chęć nadania przesyłek kurierem. W panelu wysyłki należy wprowadzić dokładne dane odbiorcy oraz określić gabaryty nadawanej przesyłki. Pozwoli to automatycznie wygenerować etykietę, którą w kolejnym kroku trzeba opłacić za pomocą środków posiadanych w Managerze Paczek. Na samym końcu należy wydrukować etykietę i umieścić ją w widocznym miejscu na przesyłce.
  3. Krok trzeci: oczekiwanie na kuriera. Po przejściu wszystkich kroków pozostaje czekać, aż przewoźnik odwiedzi wskazany adres, by odebrać paczkę i rozpocząć jej drogę do odbiorcy!

Nadanie więcej niż jednej paczki przez kuriera? To możliwe!

Naszym klientom chcielibyśmy przypomnieć, że nie muszą ograniczać swojej wysyłki wyłącznie do jednej paczki! Za pośrednictwem kuriera InPost można nadawać dowolną ilość przesyłek!

Zamawianie kuriera – dlaczego warto?

Przesyłki kurierskie to usługi, z których klienci indywidualni i biznesowi korzystają każdego dnia. Stały się one jeszcze popularniejsze od czasu, gdy nadawanie paczek nie uwzględnia konieczności stania w kolejce na poczcie, czy wizyty w punkcie nadania. Zamówienie kuriera do domu czy siedziby firmy ma bardzo wiele zalet! Wśród najważniejszych z nich można wymienić:

  • szybkość dostawy – zazwyczaj paczki trafiają do rąk odbiorcy już kolejnego dnia roboczego,
  • dostawę prosto do rąk odbiorcy – paczka dociera bezpośrednio do odbiorcy, dzięki czemu nadawca nie musi się martwić, że trafi do niewłaściwej osoby,
  • monitorowanie przesyłki – zarówno nadawca, jak i odbiorca mają możliwość ciągłego monitorowania etapów, na których znajduje się paczka,
  • atrakcyjny cennik – klienci indywidualni i biznesowi mogą skorzystać z wygodnej usługi w naprawdę atrakcyjnej cenie!

Gdzie wysłać paczkę? Nadanie paczki kurierskiej w Paczkomacie InPost!

Nie każdy klient może jednak pozwolić sobie na zamawianie kuriera bezpośrednio do domu. Ale na to też mamy rozwiązanie. Wtedy polecamy skorzystać z opcji nadania paczki kurierskiej w jednym z tysięcy Paczkomatów InPost w całej Polsce! To wygodny i równie intuicyjny sposób. W tej sytuacji nie musisz oczekiwać na przyjazd kuriera. Do tego ta forma wysyłki charakteryzuje się bardzo konkurencyjną ceną oraz ekologicznym podejściem! Jedynym ograniczeniem są gabaryty paczki – nasze skrytki nie są bowiem bez dna! Maksymalne rozmiary wysyłanych produktów nie mogą więc przekroczyć wymiarów: 41 x 38 x 64 cm oraz 25 kg wagi. Jeżeli preferujesz tę usługę, masz aż trzy możliwości, dzięki którym Twoja przesyłka wyruszy w drogę! Pierwszy z nich to oczywiście nasza innowacyjna aplikacja mobilna InPost Mobile, umożliwiająca nadanie paczek z Paczkomatów InPost bez drukowania etykiety! Drugi sposób zakłada skorzystanie z usługi InPost Szybkie Nadania, która jest dostępna na naszej stronie internetowej. Trzeci zaś działa przy wykorzystaniu Managera Paczek. Gwarantujemy, że za pomocą każdego z nich błyskawicznie nadasz swoją przesyłkę, a my doręczymy ją najszybciej jak się da!

Jak najlepiej wysyłać paczki? Szybko i bezpiecznie z firmą InPost!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz skorzystać z usług kurierskich jednorazowo, czy na co dzień wysyłasz dużą ilość paczek, zawsze możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty firmy InPost! Zamawianie kuriera możesz bezpiecznie realizować z domowego lub firmowego zacisza. Jeżeli zaś wolisz samodzielnie nadać paczkę w wybranym miejscu i czasie, nie musisz stać w kolejce. Nasze Paczkomaty są całodobowe, dzięki czemu z pewnością znajdziesz chwilę, aby rozpocząć podróż swojej paczki. Wysyłaj z InPost i ciesz się możliwościami! Z nami każda przesyłka dotrze do celu!