Odbiór przesyłek w soboty – sprawdź, kiedy to możliwe!

Ile razy zdarzyło Ci się zamówić paczkę o jeden dzień za późno, przez co finalnie nie dotarła do Ciebie przed rozpoczynającym się weekendem, chociaż tak bardzo na nią czekałeś? A może to sprzedawca do ostatniej chwili zwlekał z nadaniem przesyłki? Niezależnie od przyczyn, w trakcie najbliższych dwóch dni pozostaje Ci jedynie ze smutkiem wpatrywać się w informację, iż Twoja przesyłka znajduje się wręcz na wyciągnięcie ręki – czyli w najbliższym oddziale. Czy aby na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Z pewnością nie w InPost! Nasi kurierzy pracują także w soboty, abyś mógł jak najszybciej cieszyć się z zakupionych produktów. Sprawdź, co warto wiedzieć o możliwości odbioru przesyłek w soboty.

Odbiór przesyłki w sobotę – co warto wiedzieć?

Od wielu lat to właśnie firma InPost jest liderem na rynku logistycznym, oferując klientom indywidualnym oraz biznesowym szybki oraz bezpieczny transport dowolnej ilości przesyłek. Jednak wysokie standardy obsługi naszych usługobiorców to niejedyna rzecz, jaka wpływa na zdobytą przez nas renomę. Usługi oferowane przez naszą firmą idą bowiem z duchem czasu! Staramy się więc wypracowywać najkorzystniejsze rozwiązania, które będą skuteczną odpowiedzią na bieżące potrzeby konsumentów, korzystających z usług kurierskich. Bez wątpienia w ostatnich latach na medal zasłużyły nasze innowacyjne Paczkomaty. W żadnym wypadku nie poprzestaliśmy jednak na tym osiągnięciu. Obecnie postanowiliśmy bowiem… pracować także w weekendy! Nasz system magazynów i sortowni został tak skonfigurowany, by obsługa paczek odbywała się przez cały tydzień. Czym to skutkuje? Możliwością odbioru przesyłki w sobotę. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że pisane i niepisane zasady, jakimi kierują się firmy kurierskie, zakładają, iż doręczenie paczek liczone jest w dniach roboczych. Standardowo zatem dostawa odbywa się przez 5 dni, od poniedziałku do piątku. Jednak w InPost nie mogliśmy przejść obojętnie obok sytuacji, w których klienci z niecierpliwością wypatrują swojego zamówienia. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usługi, umożliwiającej jego odbiór także w pierwszy dzień weekendu!

Czy Paczkomat działa w sobotę?

Jeżeli więc spodziewałeś się, że nadana w piątek paczka pojawi się w Paczkomacie dopiero w poniedziałek, z pewnością zaskoczy Cię sobotnie powiadomienie, że przesyłka już na Ciebie oczekuje. To nie żart, ani żadna pomyłka, dlatego możesz spokojnie udać się na wycieczkę do najbliższego urządzenia. Jeżeli jednak nie lubisz niespodzianek, zawsze możesz swobodnie wykorzystać opcję śledzenia przesyłki kurierskiej z poziomu strony internetowej (poprzez wpisanie numeru nadania z etykiety przewozowej) lub aplikacji mobilnej. Pamiętaj jednak, że nasze siły przerobowe w sobotę są znacznie mniejsze (w końcu to weekend, prawda?), dlatego nigdy nie możemy zagwarantować Ci, że Twoja paczka trafi w Twoje ręce, jeszcze nim nadejdzie niedziela. Bądź jednak czujny i w razie czego pamiętaj, że nasze Paczkomaty są całodobowe. Pod żadnym pozorem nie wątp zatem w ich działanie w sobotnie popołudnie. Co więcej, możesz odebrać zamówienie nawet w późnych godzinach nocnych.

Czy kurierzy dostarczają paczki w soboty?

Wielu klientów firmy InPost zastanawia się, czy skoro usługa doręczenia w sobotę działa w przypadku dostawy do Paczkomatów w całej Polsce, to czy mogą oni liczyć na to, że i kurier InPost pojawi się w ich drzwiach w pierwszy dzień weekendu? Odpowiedź na to jest jednoznaczna: oczywiście, że tak! Przez cały tydzień roboczy pracownicy naszej firmy dają z siebie wszystko, aby jak najszybciej dostarczyć zamówienia do każdego odbiorcy. Nie da się jednak ukryć, że ich liczba często przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też każdy, komu zależy na jak najszybszej wizycie kuriera, z pewnością ucieszy się, gdy oznajmimy, iż również kurierzy InPost realizują doręczenia przesyłki w soboty. Usługa dostarczenia paczki przez kuriera w pierwszy dzień weekendu jest opcją dodatkową. Jej realizacja jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy nadanie paczki nastąpi w piątek do jednego z miast, w którym znajduje się oddział InPost. Ponadto klienci biznesowi mogą skorzystać także z naszej atrakcyjnej oferty, zwanej Doręczenie do 10/12/17, gwarantującej dostarczenie paczki do klienta już następnego dnia roboczego – nawet przed godziną 10:00! Jeżeli więc poszukujesz kuriera do zadań specjalnych w swoim sklepie internetowym, nie możesz przejść obojętnie obok naszej profesjonalnej obsługi. Z firmą InPost nawet usługi kurierskie bywają zaskakujące. Wybieraj tylko sprawdzone rozwiązania!

Dostawa w sobotę. Zaskocz swoich klientów z InPost!

Według raportów Gemius dla e-commerce w Polsce, w ostatnich latach znacząco wzrosły wymagania klientów, którzy preferują internetową formę zakupów. Dzięki szczegółowej analizie wyników publikowanych przez firmę Gemius mamy świadomość, jak ważny dla konsumentów jest czas dostawy złożonego w sklepie zamówienia. I choć samo nadanie paczki leży wyłącznie w gestii sprzedawcy, jako firma zajmująca się realizacją całego procesu transportu, jesteśmy w stanie nie tylko błyskawicznie odebrać paczkę z rąk właściciela e-commerce, ale i zagwarantować jej jak najszybsze dostarczenie do klienta. Standardową przesyłkę zazwyczaj udaje nam się doręczyć już kolejnego dnia roboczego – 98 proc. usługobiorców InPost otrzymuje wiadomość o możliwości odbioru paczki z Paczkomatu na następny dzień, z kolei 95 proc. w takim samym terminie wyczekuje przyjazdu kuriera.

Nasza usługa Paczka w weekend jest więc najlepszą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów, jak również najdoskonalszym sposobem na zapewnienie naszym klientom biznesowym przewagi nad konkurencją z branży. Doręczenia paczek także w sobotę to przepis na zwiększenie zysków w sklepie internetowym. Z usługi tej z pewnością chętnie skorzystają osoby, które nie mogą pozwolić sobie na wyczekiwanie przesyłki aż do poniedziałku. Usatysfakcjonowany klient, to zaś klient chętny do kolejnych zakupów! Z naszą pomocą – z wyszczególnieniem determinacji naszych pracowników w kwestii doręczenia jak największej liczby przesyłek w sobotę – każdy właściciel sklepu może więc znacząco zwiększyć zyski płynące z działalności. Pomyślałbyś, że do zrealizowania całego tego planu wystarczy skorzystanie z naszej atrakcyjnej, indywidualnie skrojonej usługi, w ramach której kurierzy InPost doręczają paczki przez sześć dni w tygodniu?

Jeżeli jesteś zainteresowany, aby Twoi klienci mogli odebrać swoją przesyłkę również w sobotę, koniecznie sprawdź szczegóły naszej oferty na stronie inpost.pl. Za sprawą naszych usług nawet niemożliwe staje się możliwe. Podczas gdy pozostałe firmy kurierskie ograniczają swoje działanie do dni roboczych, my staramy się jak najlepiej współpracować z osobami, którym zależy na tym, by paczki jak najszybciej docierały do osób, które je zamówiły. Zdecydowanie szanujemy takie rozwiązanie, dlatego też nie omieszkamy wyciągnąć pomocnej dłoni do sprzedawców, którzy liczą na naszą pomoc i zaangażowanie. Nie da się nie zauważyć, iż w tej kwestii jesteśmy do siebie bardzo podobni – w końcu tak jak i oni chcemy, by nasi usługobiorcy mogli cieszyć się profesjonalną obsługą. A weekend? Weekend może poczekać!