Najprostszy sposób na nadanie paczki bez etykiety

Czasy, kiedy wysłanie paczki było możliwe wyłącznie po wcześniejszym udaniu się do punktu nadania, dawno odeszły w zapomnienie! Obecnie, aby zamówić kuriera, wystarczy odrobina wolnego czasu na dopełnienie formalności online. Prawdziwa rewolucja odbyła się jednak w 2020 roku, kiedy to firma InPost umożliwiła swoim klientom nadawanie przesyłek z Paczkomatów bez konieczności drukowania etykiety! Wystarczył jedynie kod. Idealne dla klientów, ale też dla środowiska. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy!

Nadanie paczki bez drukowania etykiety. Czy to możliwe?

Etykieta, przez firmy kurierskie nazywana też listem przewozowym, to element, bez którego nadanie paczki nie było jeszcze jaki czas temu możliwe. Ale czy to wciąż aktualne? Może coś się zmieniło na rynku? Otóż tak! W InPost przełamujemy wszelkie bariery, dostosowując ofertę do potrzeb klienta oraz rozwijającego się świata technologii. W ostatnich latach owocem naszych nieprzerwanych prac nad ulepszaniem proponowanych usług stała się aplikacja mobilna InPost Mobile. Przenosi ona użytkowników w zupełnie inny wymiar usług kurierskich! Jedną z głównych zalet jej posiadania jest możliwość nadawania paczek bez drukowania etykiety! Jako pierwszy przewoźnik w Polsce wprowadziliśmy taką możliwość i już teraz widzimy, że był to strzał w dziesiątkę!

Jak nadać przesyłkę bez etykiety przy pomocy aplikacji InPost Mobile?

Usługa mobilnego nadawania paczek to oferta przeznaczona dla tych, którzy cenią sobie wygodę i niezależność. Tak naprawdę to tylko od nadawcy zależy, kiedy i gdzie zdecyduje się rozpocząć podróż swojej przesyłki. W wybranej chwili może bowiem zanieść ją do dowolnego Paczkomatu InPost – nasze maszyny są rozmieszczone po całej Polsce, a dostęp do nich nieograniczony godzinowo! Wystarczy tylko odpowiednio przygotować przesyłkę. Aby jeszcze bardziej usprawnić cały proces wysyłki, zdecydowaliśmy się wprowadzić opcję, która pozwala nadawać paczki bez drukowania etykiety. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w domu drukarki lub którym zwyczajnie zależy na jak najszybszej wysyłce. Chcesz nadawać bez przeszkód? Już teraz pobierz aplikację InPost Mobile na swój telefon i… zaczynamy!

Jak krok po kroku nadać paczkę w aplikacji InPost Mobile?

  1. Przygotuj paczkę – na początku obowiązkiem nadawcy jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie paczki do drogi. W tym celu musi on zabezpieczyć jej zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami, które mogą powstać w trakcie transportu. W następnej kolejności należy dokładnie zmierzyć gabaryty wysyłanej paczki. Jeżeli chcesz nadać ją za pośrednictwem Paczkomatu InPost, pamiętaj, że masz do dyspozycji skrytki w trzech rozmiarach: Gabaryt A (8 x 38 x 64 cm), Gabaryt B (19 x 38 x 64 cm), Gabaryt C (41 x 38 x 64 cm).
  2. Przejdź do aplikacji InPost Mobile – w kolejnym kroku należy uruchomić aplikację InPost Mobile, by swobodnie nadać przesyłkę. Jeżeli nie posiadasz zainstalowanej aplikacji, możesz pobrać ją za darmo ze sklepu mobilnego, obsługiwanego przez Twoje urządzenie. W aplikacji należy wybrać ikonkę ze strzałką z napisem „Nadaj”.
  3. Uzupełnij dane – następny krok będzie polegał na uzupełnieniu m.in. danych odbiorcy. Zaznacz wybraną formę wysyłki (z Paczkomatu do Paczkomatu lub z Paczkomatu na wskazany adres domowy/firmowy) oraz uzupełnij dane odbiorcy i nadawcy. Numer telefonu zostanie automatycznie wypełniony, poprzez przypisanie do urządzenia, z którego korzystasz.
  4. Opłać wysyłkę – po uzupełnieniu informacji aplikacja automatycznie przekieruje Cię do wygodnych metod płatności (w tym płatności BLIKiem). Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania otrzymasz również w mailu. Pamiętaj, że na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać kodu nadania! Jeżeli jednak chcesz umieścić kod nadania, możesz to zrobić – nie jest to jednak wymagane!
  5. Nadaj przesyłkę w Paczkomacie InPost, wprowadzając kod nadania lub skanując kod QR – z opłaconą i przygotowaną paczką udaj się prosto do wybranego Paczkomatu InPost! W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i wprowadź 9-cyfrowy kod nadania. Kiedy skrytka zostanie automatycznie otwarta, włóż paczkę do skrytki i zatrzaśnij drzwiczki. Gotowe! Właśnie nadałeś przesyłkę bez zbędnych formalności!

Nadanie przesyłki bez etykiety – zalety

Nadawanie przesyłek z aplikacją InPost Mobile jest naprawdę proste! Chcesz poznać główne korzyści, jakie płyną z tej opcji? Już przedstawiamy!

  • Brak konieczności drukowania etykiety

Największą zaletą aplikacji InPost jest możliwości nadawania paczek bez drukowania etykiety. To prawdziwa rewolucja w usługach kurierskich, która jeszcze bardziej upraszcza cały proces wysyłki. Bo przecież o to chodzi, aby było prosto, szybko i wygodnie! Już nie musisz martwić się o brak drukarki w domu! W ten sposób dbamy również o środowisko.

  • Nadawanie w dowolnym Paczkomacie w całej Polsce

Użytkownicy aplikacji mogą nadać paczkę w dowolnym, wybranym przez siebie Paczkomacie. Dzięki temu wysyłki można dokonać w wolnej chwili – na spacerze, podczas przerwy w pracy czy w trakcie codziennych zakupów! Sam o wszystkim decydujesz.

  • Wysyłka przez 24/7 – i to bez kolejek!

Paczkomaty InPost to urządzenia, które działają przez całą dobę. Czas nadania paczki nie jest więc w żaden sposób ograniczony! Klienci mogą swobodnie wysyłać przesyłki wtedy, kiedy chcą – bez stania w kolejce do Paczkomatu!

  • Wygodne metody płatności

Przesyłki nadawane w aplikacji można wygodnie opłacić wybraną przez siebie, a do tego bezpieczną metodą płatności. Tylko Ty decydujesz, jak zapłacisz za usługę!

Co jeszcze potrafi aplikacja InPost Mobile?

Aplikacja InPost Mobile to prawdziwe centrum zarządzania usługami kurierskimi! Za jej pomocą nie tylko wygodnie nadasz paczkę, ale też wyśledzisz czy odbierzesz nadchodzące przesyłki. Aby móc w pełni nadzorować ich drogę, wystarczy w aplikacji wprowadzić numer paczki. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco śledzić status dostawy, jak również otrzymasz powiadomienie, gdy kurier umieści Twoją paczkę w wybranym Paczkomacie InPost! Wtedy to masz 48 godzin, by udać się po nią do maszyny! To mało? Z aplikacją InPostu możesz swobodnie przedłużyć czas pobytu paczki w Paczkomacie! Kiedy już postanowisz odebrać swoją przesyłkę, możesz zrobić to bezkontaktowo (tj. bez dotykania ekranu)! Wystarczy, że będąc pod Paczkomatem, wybierzesz opcję zdalnego otwierania skrytki. Już teraz nie musisz czekać w kolejce do ekranu maszyny, by móc odebrać paczkę dopiero po uzupełnieniu informacji. Wszelkie dane masz w aplikacji – nie zwlekaj więc i już teraz wyposaż w nią swoje mobilne urządzenie! Sprawdź, jakie to wygodne!